Besedy v březnu

28.03.2014 10:19

dovolte abych Vám přiblížila několik akcí, které proběhly v naší knihovně v měsíci březnu. Pro žáky vyššího stupně Základní školy jsem připravila tématické besedy k doplnění učiva. Žáci šesté třídy se setkali s vyprávěním o Boženě Němcové a s ukázkami z jejích pohádek. Beseda byla doplněna prezentací o spisovatelce. Sedmáci měli taktéž besedu o Boženě Němcové, ale v jejím díle jsem se věnovala povídkám a knize Babička. S radostí jsem zaznamela, že si po besedě několik dětí přišlo do knihovny půjčit jak pohádky, tak i další díla slavné spisovatelky. Žáky osmé třídy jsem seznámila s životem a prací Karla Jaromíra Erbena. Jeho balada Svatební košile všechny zaujala. Cyklus besed uzavřelo povídání pro deváťáky o Zdeňkovi Svěrákovi, které bylo doplněno prezentací na téma Divadlo Járy Cimrmana a ukázkou divadelní hry Vizionář. Věřím, že i deváťákům se beseda líbila a všem ještě jednou přeji úspěšné složení příjimacích zkoušek na střední školy. Děkuji také za hezkou spolupráci paní učitelce Jance Mikyskové, která učí na naší Základní škole český jazyk.

Říkáte si, že jsem zapomněla na naše nejmenší? Ne, nezapomněla :-). Opět jsme se setkali i s tetou Klárkou při milém čtení, povídání, zpívání a malování v knihovně. Tentokrát přišlo 20 dětí, takže byla skřítků plná knihovna. Moc děkuji za spolupráci paní učitelce Marušce Trechové a paní učitelce Jance Jurákové.

Další setkání s nejmenšími proběhne v pondělí 7. dubna.

Všechna setkání jsem zachytila na fotky, které naleznete ve fotogalerii.